www.dersmanyagi.forummum.net
Sitemize HOŞ GELDİNİZ.

Paylaşımlardan Sınırsız Yararlanmak İçin LÜTFEN Üye olunuz.
Sitemize HOŞ GELDİNİZ.

Paylaşımlardan Sınırsız Yararlanmak İçin LÜTFEN Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim Sitesi ve Destek Formu

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Bugun Canınız Ne Yapmak İstiyor ???
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 3:10 pm tarafından lagueerra

»  Son harften Şehir Veya Ülke Bulalım
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 3:08 pm tarafından lagueerra

» Son harften futbol takımı
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 3:05 pm tarafından lagueerra

» Komik KarikatüR
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePtsi Kas. 22, 2010 10:31 am tarafından lagueerra

» İNGİZLİCE kelime türetip Kelime Hazinemizi geliştirelim
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePtsi Kas. 22, 2010 10:21 am tarafından lagueerra

» BASİT USULE TABİ
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 1:30 pm tarafından sessizzlik

» SAHTE BELGE VE MUHTEVİYATI
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 1:22 pm tarafından sessizzlik

» Naylon Fatura Nasıl Anlaşılır?
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 1:08 pm tarafından sessizzlik

» 457 Adet Muhteşem Söz
1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 10:09 am tarafından sessizzlik

Zirve100 Toplist
Öğrencilerimizin Yorumu

PageRank

1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...

2 posters
YazarMesaj
sessizzlik
Admin
Admin
sessizzlik

1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Empty
MesajKonu: 1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...   1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 11:15 pm

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde aşağıdaki programlar açılmıştır.

İktisat Fakültesi (Lisans)
Uluslararası İlişkiler
İşletme Fakültesi (Lisans)
Konaklama İşletmeciliği *
Açıköğretim Fakültesi (Lisans)
Felsefe
Sosyoloji
Türk Dili ve Edebiyatı
Açıköğretim Fakültesi (Önlisans)
Menkul Kiymetler ve Sermaye Piyasası
İşletme Yönetimi
Spor Yönetimi
Adalet
Fotoğrafcılık ve Kameramanlık
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
Kültürel Miras ve Turizm
Turizm ve Seyahat Hizmetleri *
Lojistik
Medya ve İletişim
Radyo ve Televizyon Programcılığı

* "Konaklama İşletmeciliği Lisans Programı" ve "Turizm ve Seyahat Hizmetleri Önlisans Programı" programlarında staj zorunluluğu bulunmaktadır.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ

ADALET ÖNLİSANS PROGRAMI
Programın amacı, çağdaş ve evrensel değerler ışığında, yargı örgütünde temel hukuk bilgisine sahip ara insan gücü gereksinimini karşılayabilecek kuramsal bilgi altyapısı olan, bu bilgiyi kullanabilen ve teknolojiyi izleyebilen öğrenciler yetiştirmektir.
Hakim ve savcılara yardımcı eleman sağlama ile birlikte ceza ve infaz kurumlarında ve adalet hizmetleri bünyesinde kamu ve özel sektörde çalışan veya çalışmak isteyen personelin uzaktan öğretim yoluyla eğitimi ve bilgi gereksinimlerini gidermek amaçlanmaktadır.

1. yıl
ANAYASA HUKUKU
HUKUKA GİRİŞ
HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM
MEDENİ USUL HUKUKU
YARGI ÖRGÜTÜ VE TEBLİGAT HUKUKU
KALEM MEVZUATI
YABANCI DİL
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

2. yıl
İNSAN HAKLARI VE KAMU ÖZGÜRLÜKLERİ
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU
İNFAZ HUKUKU
İCRA İFLAS HUKUKU
MEMUR HUKUKU
TÜRK DİLİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ

FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK ÖNLİSANS PROGRAMI
Programın amacı, gelişen fotoğrafçılık sektörüne fotoğrafın temel teknik bilgileriyle donanmış, sayısal teknolojileri ve bunların süreçlerini bilen elemanları yetiştirmektir. Fotoğrafçılığı bir çalışma alanı olarak düşünenler ve halen bu sektörde çalışanlar için uygundur.

1. yıl
UYGARLIK TARİHİ
SOSYOLOJİYE GİRİŞ
İLETİŞİM BİLGİSİ
GÖRSEL ESTETİK
TEMEL FOTOĞRAFÇILIK
FOTOĞRAF VE HAREKETLİ GÖRÜNTÜNÜN TARİHİ
YABANCI DİL

2. yıl
SAYISAL FOTOĞRAFA GİRİŞ
SAYISAL FOTOĞRAF İŞLEME TEKNİKLERİ
SAYISAL FOTOĞRAF BASKI TEKNİKLERİ
KAMERA TEKNİĞİNE GİRİŞ
FİLM VE VİDEO YAPIMI
FOTOĞRAFIN VE KAMERANIN KULLANIM ALANLARI
TÜRK DİLİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

İŞLETME YÖNETİMİ ÖNLİSANS PROGRAMI
Programın amacı, girişimcilik potansiyeli olan bireylerin girişimcilik ruhlarını açığa çıkarmak, bu alandaki öğrenilebilir davranışları kazandırmak, özellikle genç ve kadın girişimciliğin yaygınlaşmasını sağlamak, iş bulabilmek yanında iş kurabilmeyi de seçenek olarak sunmak, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında sosyal girişimciliğin ne kadar önemli olduğunu öne çıkarmak ve bu konuda da beceri ve davranış kazandırmaktır.

1. yıl
GENEL İŞLETME
DAVRANIŞ BİLİMLERİNE GİRİŞ
İKTİSADA GİRİŞ
İLETİŞİM BİLGİSİ
HUKUKA GİRİŞ
PAZARLAMA YÖNETİMİ
YABANCI DİL

2. yıl
GİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMA
İŞ PLANI
PROJE ANALİZİ VE DEĞERLEME
GİRİŞİM FİNANSMANI
ELEKTRONİK TİCARET
YENİLİK YÖNETİMİ
TÜRK DİLİ

KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM ÖNLİSANS PROGRAMI
Programın amacı; Türkiye'nin arkeolojik varlıklarının, kültürel miras ve sanat birikiminin özenle korunması, bu varlıkların ulusal ve uluslararası turizme açılarak turizm açısından çekim alanına dönüştürülmesi ve bu yolla sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan sürdürülebilir bir kalkınmanın sağlanmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunacak ve Turizm sektöründe fark yaratabilecek elemanlar yetiştirmektir.
Günümüzde turizm sektöründeki gelişmeler, bu alanı popüler hale getirmiştir. Bununla birlikte bu alanda faaliyet göstermesine karşın akademik eğitim almamış çok sayıda çalışan bulunmaktadır. Kültürel miras alanlarının dikkatle incelenmesine ve tanıtılmasında eğitimli personele duyulan gereksinim karşılanacaktır.
Program, uzaktan öğretim yoluyla bu kişilere ulaşarak bilgi gereksinimlerini gidermeyi ve Kültürel Miras ve Turizm konusuna ilgi duyanlara da gerekli eğitim olanağını sağlamayı amaçlamaktadır.

1. yıl
GENEL İŞLETME
İKTİSADA GİRİŞ
HUKUKA GİRİŞ
İLETİŞİM BİLGİSİ
UYGARLIK TARİHİ
YABANCI DİL

2. yıl
GENEL TURİZM BİLGİSİ
TURİZM COĞRAFYASI
ANTROPOLOJİ
ANADOLU ARKEOLOJİSİ
KÜLTÜREL MİRAS YÖNETİMİ
ORTAÇAĞDAN GÜNÜMÜZE ANADOLU UYGARLIKLARI
TÜRK DİLİ

TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ ÖNLİSANS PROGRAMI
Uluslararası standartlarda yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin biletlerini düzenleyebilen, yolcu için en uygun parkuru belirleyebilen, ücretlendirme yapabilen, insan ilişkilerinde başarılı, iletişimi güçlü, İngilizce bilgisini aktif olarak kullanabilen ve bütün bu özellikleri IATA (International Air Transport Association) şartlarına uygun bir şekilde, uygulayabilen profesyonel bilet satış uzmanına ihtiyaç vardır. Bu gerçekten hareketle, programın amacı, turizm sektörüne sayılan bu özelliklere sahip tam donanımlı uluslararası standartlarda bilgiyle donanmış elemanlar yetiştirmektir.
Program, uzaktan öğretim yoluyla bu kişilere ulaşarak bilgi gereksinimlerini gidermeyi ve tur operatörlüğü ve bilet satış konusuna ilgi duyanlara gerekli eğitim olanağını sağlamayı amaçlamaktadır.

1. yıl
GENEL MUHASEBE
GENEL İŞLETME
İKTİSADA GİRİŞ
HUKUKA GİRİŞ
UYGARLIK TARİHİ
YABANCI DİL

2. yıl
GENEL TURİZM BİLGİSİ
SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ
TURİZM ULAŞTIRMASI
TUR PLANLAMASI VE YÖNETİMİ
BİLET SATIŞ
TURİZM COĞRAFYASI
TÜRK DİLİ

LOJİSTİK ÖNLİSANS PROGRAMI
Lojistik Önlisans Programı, lojistik sektörünün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve becerilere sahip, etik ilkelere saygılı, elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

1. yıl
GENEL İŞLETME
İKTİSADA GİRİŞ
GENEL MATEMETİK
GENEL MUHASEBE
HUKUKA GİRİŞ
YABANCI DİL

2. yıl
LOJİSTİK YÖNETİMİ VE UYGULAMA
ULAŞTIRMA HUKUKU
LOJİSTİK İLKELERİ
LOJİSTİKTE TEKNOLOJİ KULLANIMI
DEPO VE ENVANTER YÖNETİMİ
ULAŞTIRMA SİSTEMLERİ
TÜRK DİLİ

SPOR YÖNETİMİ ÖNLİSANS PROGRAMI
Spor yönetimi bir uzaktan eğitim ve ön lisans programıdır. Spor yönetimi programı işletme yönetimi ile ilgili kavram ve yaklaşımları kapsayan bir interdisipliner bir alan olup, aynı zamanda spor yönetimi, spor pazarlaması ve spor ekonomisi gibi alanları kapsamaktadır. Bu programın amacı öğrencilere organizasyonlarda rekabet avantajı kazandırmak için geniş bir perspektifte kuramsal ve uygulamalı konuları sunar ve potansiyel orta kademe spor yöneticilerini ya da çalışanlarını yetiştirir. Bu program yönetim süreci, sponsorluk yönetimi, spor pazarlaması, insan kaynakları, etkinlik yönetimi ve finans gibi konularda mesleki becerilere sahip öğrencilerin yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Spor yönetimi ön lisans programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel ve kamu sektöründe çalışma fırsatı elde eder. Bu programın mezunları spor kulüpleri ve gençlik ve spor müdürlüklerinde istihdam edilebilmektedir. Ayrıca, bu program mezunları pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetim departmanlarında çalışabilmektedir.

1. yıl
GENEL İŞLETME
SPOR TESİSİ İŞLETMECİLİĞİ VE SAHA MALZEME BİLGİSİ
İKTİSADA GİRİŞ
SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ
İLETİŞİM BİLGİSİ
GENEL MUHASEBE
YABANCI DİL

2. yıl
SPOR PAZARLAMASI
SPOR FİNANSMANI
SPORDA SPONSORLUK
ÇATIŞMA VE STRES YÖNETİMİ
YÖNETİM VE ORGANİZASYON
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
TÜRK DİLİ

MEDYA VE İLETİŞİM ÖNLİSANS PROGRAMI
Medya ve İletişim Programının genel amacı, öncelikle yerel medya sektöründe; iletişim becerilerine sahip doğru ve etkili iletişim kurabilen, halka doğru ve dürüst haber ileten, gazeteciliğin temel ilkelerine ve etik kurallarına uyan, etkin hizmet verebilecek yerel medya çalışanı yetiştirmektir.

1. yıl
GENEL İŞLETME
İKTİSADA GİRİŞ
HUKUKA GİRİŞ
İLETİŞİM BİLGİSİ
HABERCİLİĞİN TEMEL KAVRAMLARI
YABANCI DİL

2. yıl
İLETİŞİM HUKUKU
İLETİŞİM ORTAMLARI TASARIMI
HABER YAZMA TEKNİKLERİ
RADYO‐TELEVİZYONDA PROGRAM YAPIMI
BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI
MEDYADA ÇALIŞMA HAYATI
TÜRK DİLİ
http://dersmanyagi.forummum.comhttp://dersmanyagi.forummum.com
lagueerra
Yönetici
Yönetici
lagueerra

1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Empty
MesajKonu: Geri: 1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...   1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme... Icon_minitimePtsi Ağus. 03, 2009 9:41 am

tessekkürler emeğine saklık

1.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...
» 3.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...
» 4.Açıköğretim Yeni Açılan Bölümler Hakkında Bilgilendirme...
» Açıköğretim Uygarlık Tarihi Soru Bankası
» Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi Öğrencilerinin Dikkatine